ÇİKOLATALI KURABİYE NASIL YAPILIR

çikolatalı kurabiye nasıl yapılır

0
124
Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır
Çikolatalı kurabiye nasıl yapılır, yazının devamında hep birlikte öğreneceğiz...

ÇİKOLATALI KURABİYE NASIL YAPILIR

Çikolatalı Kurabiye nasıl yapılır ? Çikolatalı kurabiye enfes tadıyla bizi kendimizden geçiren harika bir lezzeti barındırıyor. Üstelik çikolatanın kurabiyeyle bütünleşmesi ağızda dağılması ve damaklarda unutulmayacak tatlar bırakması şüphesiz ki muhteşem bir şey.

Çikolata parçacıklarıyla bir araya getirdiğimiz kurabiyelerin lezzetiyle buluşmadan önce fırınlarımızdan sızan o muhteşem kurabiye kokusu kalbimizi daha yemeden fethediyor bile. Tüm bu güzellikler ile bütünleşmenin yolu elbette ki sevgiden ve hamaratlıktan geçiyor. Nasıl yani “sevgiden geçiyor” derken tam olarak neyi kastetti ki bu şimdi diye düşünebilirsiniz. Doğal olarak bu noktada takılmanız normal. Sevgiden kastım, o güzel kurabiyeleri yaparken bulunduğunuz mutluluk durumu ve bu mutluluk ile kurabiyelerinize kattığınız sevgiden bahsediyorum zira sevgimizi katarak yaptığımız her şey çok daha güzel oluyor.

Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır
Çikolatalı kurabiye nasıl yapılır, yazının devamında hep birlikte öğreneceğiz…

Çikolatalı Kurabiye Nasıl yapılır?

Mutfaklarımıza konuk olan kurabiyelere biraz da çikolata serpiştirsek fena olmaz öyle değil mi. Özellikle çikolatanın mucizevi güzelliği ve tadıyla kurabiyelerinizi zenginleştirmek yerinde olacaktır. İşe kendinizi şımartmakla başlayacağınız enfes kurabiyelerinizle davetlilerinizi, eşinizi veya dostlarınızı da mutlu edebilirsiniz.

Kurabiyelerinizi çikolata sosları, çikolata kakaoları ve damla çikolatalar ile süsleyebilir, lezzetine lezzet katabilirsiniz. Hele ki tam bir kurabiye canavarıysanız bu lezzet sizi mest edecektir.  Üstelik evinizde bulunan birkaç malzemeyle yapabileceğiniz kurabiyelere çikolata katarak tadını damaklarda bırakabilirsiniz.

Çikolatalı Kurabiye

Çikolatalı kurabiye adından da anlaşılabileceği gibi ana malzemesi çikolata olan muhteşem bir kurabiye çeşididir. Lezzeti bir yana enfes tadı bir yana o muhteşem, iştah açıcı kokusu dillere destan bir yiyecek. Kurabiyelere şehvet katan çikolata türü ne kadar fazla ise kurabiye türleri de o kadar fazladır. Lezzetine doyum olmayacak birbirinden güzel çikolatalı kurabiyeler yapılabilir.

Çikolatayla Yapılacak Kurabiyeler

Çikolatalı ıslak kekler ve kurabiyeler; ağızda yayılan o ıslaklık ve o çikolata tadını hiçbir şeye değiştirmek istemezsiniz. Öyle muhteşem bir lezzettir ki yemekten kendinizi alamazsınız bile. Gerçi hoş, bu lezzetten kendini alanı da görmedim. Hele ki kurabiyenin içinde çikolata veya kakao varsa bu kaçınılmaz bir lezzet haline geliyor. Damak zevkiniz her ne olursa olsun her damak zevkine hitap ediyor. Dedim ya çünkü içerisinde çikolatanın güzelliği barınıyor. Birkaç malzeme ile kolaylıkla yapabileceğiniz bir lezzet olması da ayrı bir güzellik. Yani anlayacağınız sizi her haliyle mest eden bu lezzet, bundan sonra vazgeçilmeziniz olacak.

Çikolatalı Brownieli Kekler ve Kurabiyeler

Doya doya kakaonun kullanıldığı ve çikolatanın lezzetine doyum olmayacak bir tarif sizlerle. Tadından söz ettiren ve evlerinize konuk olan fırınları mis kokusuyla saran brownie kurabiyeler 5-10 dakika da pişiyor. Üstelik tatlı krizine de birebir muhteşem bir kurabiye. Çünkü ana malzemesi yine bir çikolata dehası. Biliyoruz ki çikolatasız bir hayat nasıl düşünülmezse çikolatasız bir brownie de düşünülemez bile. Lezzet deseniz var, koku deseniz var ve görüntüsü de zaten büyülüyor.

İçi yumuşacık dışı çıtır çıtır çikolatalı kurabiyeye kim hayır diyebilirki...
İçi yumuşacık dışı çıtır çıtır çikolatalı kurabiyeye kim hayır diyebilirki…

Çikolatalı Tahinli Kurabiyeler

Kakao ve tahinin karışımı ile ortaya çıkan bu tat adeta büyülüyor, büyük bir zevkle yiyeceğiniz bu muhteşem kurabiyenin ana malzemesi elbette ki yine çikolata. Şimdi diyeceksiniz ki çikolatasız kurabiye olmuyor mu? Tabi ki olur, ama siz birde çikolatayla deneyin o zaman çok daha güzel olur ve bir daha kurabiyelerinizi çikolatasız yapmak istemezsiniz bile.  

Çikolatalı Makara Kurabiyeler

Sadece birkaç malzeme ile kolaylıkla yapacağınız makara kurabiyeler, çocukların en sevdiği pasta çeşidi olsa da aslında büyüklerinde büyük bir iştahla yediği harika bir lezzet. Çünkü bu lezzetin içinde çikolata var. Bir tane yetmez iki olsun dersiniz ama sonra bir bakarsınız ki bir porsiyon makarayı çoktan tüketmişsiniz bile, öyle güzel bir lezzet işte çikolatalı makara kurabiyeleri.

Damla Çikolatalı Kurabiyeler

Damla çikolatalı kurabiye nasıl yapılır? Kurabiyenizin harcını hazırlarken içine bir tutam çikolata atmayı düşündünüz mü hiç. Hatta bir tutam da yetmez birkaç tutam atayım daha da şenlensin kurabiyelerim diyeceğiniz bir lezzetten bahsediyorum. Fırınınızı şenlendirecek, mutfağınızdan yayılacak kokuyla sizi taa uzaklardan kokuya getirecek bir lezzet. Harcın içine atacağınız birkaç tutam damla çikolatayı doyasıya ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda fırına atmadan önce üstünü de bu muhteşem damla parçacıklarıyla tamamlayabilirsiniz. Yerken sizi mest edecek muhteşem bir lezzet. Üstelik tatlı kriziniz için harika bir fikir olacak.

Damla çikolatalı kurabiye nasıl yapılır
Damla çikolatalı enfes çikolatalı kurabiye

Çatlak Kurabiye İçerisinden Akan Çikolata Sosları

Çikolata âşıkları bir yana kurabiye canavarları bir yana. Gelin görün ki bu iki muhteşem lezzet aşkı bir araya getiriyor. Kurabiyenin o enfes tadına eşlik eden çikolata küçük büyük herkesin aşkı. Çikolata ile damaklarda unutulmayacak tatlar bırakmak sizin marifetinize kalmış bir şey elbette ki ama biliyorum sizde benim gibi bir çikolata aşığı ve kurabiye canavarısınız. İşte bu yüzden sevginizle bütünleştireceğiniz çikolatalı kurabiyeler resmen büyük bir aşka ve lezzete herkesi davet ediyor.

Kurabiyelere eşlik eden bu muhteşem lezzet çikolatadır. Mesela ben çikolatasız bir hayat düşünemiyorum bile zira eminim ki sizler de düşünemiyorsunuzdur hatta düşünmek bile istemiyorsunuzdur. Bu yüzden evlerinizin rafında, çekmecelerde, dolaplarda yani mutfağınızın bir köşesinde kesinlikle var olan bir detay çikolata bunu biliyorum. Çikolatasız bir ev bile düşünemiyorum. Hele ki çikolata canavarı çocuklarınız var ise, hatta onların çikolataya olan zaafının yanı sıra sizin de zaafınız var ise çikolatasız duramazsınız.
Çikolata sosu nasıl yapılır?

Çikolatanın Verdiği Haz

Çikolatanın verdiği haz ve lezzeti başka pasta ve kurabiyelerle birleştirmek oldukça kolaydır. Ana malzemenin çikolata olması geriye kalan diğer tüm malzemeleri gölgeliyor zaten. O kadar ki etkili ve harika bir lezzet. Çikolata düşkünüyseniz eğer kurabiyelerinizi eminim ki çikolatayla süsleyenlerdensiniz sizde.

Çikolatalı Kurabiye
Üzerindeki minik çikolata damlaları ve muhteşem çikolata lezzetiyle sevdiklerinizi kendinize hayran bırakacaksınız

Çikolatalı Kurabiye Yapımı

Çikolatalı kurabiye yapımı; adından da belli ediyor kendini öyle değil mi? Çikolatalı… Evet, çikolatasız kurabiye olamazdı zaten. Ağzınızda harika bir tat yayılacak ve yerken kendinizi kaybedeceksiniz. Çünkü biliyorum ki sizde bir çikolata kurdu ve aşığısınız. Bu hazzı büyük bir zevkle yaşayacaksınız. Kurabiyenize katacağınız çikolata türü ne olursa olsun, çikolatanın vereceği mutluluk oldukça fazladır. Çünkü çikolata beyne güzel enerjiler yollar ve anında rahatlatır. Sevgiyle tüketeceğiniz çikolatalı kurabiye sayesinde de işte bu mutluluğu yaşayacaksınız.

Çikolata Severler

Çikolata severler diyorum sende orada işte bu aynı benim diyorsun. Çünkü bu lezzet ortak bir lezzettir. Geçmişten günümüze taşıdığımız en güzel miraslarımızdan biri olan çikolata pastaların sunumlarına, tatlarına ve görüntülerine etki ediyor. Hatta şu anda kendinizi mutfağa atıp çikolatalı kurabiye yapmamak için zor tuttuğunuzu biliyorum. Ama ben tutmayın derim. Tam da şu an mutfağa aniden dalın evet evet doğru duydunuz aniden dalın. Siz kurabiye harcını hazırlayın içine bol bol çikolata katın bizler de burada o mis kokuyu alalım. Tadına doyum olmayan o güzel kurabiyelerinizi yemiş kadar olalım. Üstelik onunla da yetinmeyelim, çikolatayla bütünleşen kurabiyenin varlığından da kokusundan da mest olalım.

cikolata yazari site konu
Çikolata hakkında bilmek isteyeceğiniz herşey bu blogda