Hakkımda

Çikolata Yazarı kimdir?

Çikolata yazarı kimdir? Hayatı boyunca çikolataya olan düşkünlüğü vesilesi ile tatmadığı tatlı, çikolata, lokum, kahve, kurabiye kalmayan. Tatlı yemekten büyük keyif alan ve bu keyfi okurları ile de paylaşmak isteyen çikolata sevdalısı araştırmacı yazar.

Hayatın her aşamasında insan birşeyler öğreniyor ve aslında bu bloğu açmamın başlıca sebebi de bu. Öğrenmeye devam ediyorum ve bu öğrendiklerimi bloğuma not olarak düşüyorum. Bir bakıma kendime çikolata, kahve alanın da not defteri de diyebiliriz.

Hayatta aldığım en güzel hediye çikolatalı hediyelerdir. Bu bloğumda hediyelik çikolatalara da sık sık değineceğim.

 

Çikolata Hakkında Bilmedikleriniz
Çikolatanın cilde faydası olduğu kadar ömrünüzü de uzatıyor.

Çikolata Aşkı

Çikolata aşkı hayatımın her gününde kendini tekrar tekrar tazeleyen ve karşı koyamadığım bir duygu. Devamlı olarak masamın kenarında duran bir parça çikolata ve yavaş yavaş, usul usul sınırı aşmadan onu nasıl yiyebilirim gibi planlar yakamı hiç bırakmıyor.

Gerçi son zamanlarda vegan çikolatalar ve şekersiz çikolatalara sarmış durumdayım ama farketmez. Kaliteli çikolata olsun bana yeter.

 

Kahve Hakkında Bilmedikleriniz...
Düzenli kahve tüketimi ömrünüzü uzatıyor.

Kahve Aşkı

Kahve aşkı da aslında çikolata aşkımdan doğan ek bir lezzet oldu benim için. Bana kalırsa şu hayatta çikolataya en çok yakıştırdığım içecek kahve. Çikolata ve kahve ikilisi benim için birbirini tamamlayan muhtelem lezzet şöleni. 

 

 

Çikolata ve Kahve

Düşünsenize bütün gün çalıştınız. Birazcık dinlenmeye ve soluklanmaya ihtiyacınız var. Muhtemelen yoğunluktan ağzınıza bir lokma yemek dahi atamadınız. Bir Türk kahvesi veya filtre kahve hazırladınız, mis gibi kokusu burnunuza vuruyor. Çekmecenizden de herkesden gizlediğiniz o enfes hediye çikolata. Çikolatadan bir parça kopartıp arkanıza yaslandığınızı ve yavaş yavaş ağzınızda eridiğini düşünsenize. Ağzım sulandı…
Bütün günün yorgunluğunu unuttunuz birden bire. Gözlerinizi kapatmışsınız ve yalnızca çikolatanın o muhteşem lezzetine yoğunlaşmışsınız. Peşinden bir yudum sıcak ve mis kokulu kahveden alıyorsunuz. İşte bütün günün yorgunluğunun tamamen uçup gittiği ve size günün en muhteşem dakikalarını yaşatan ikili ile başbaşasınız. 

Doğanın Hediyesi Çikolata Kahve

Doğanın hediyesi çikolata ve kahve dediğimde şaka yapmıyorum. Çünkü bu ikiliyi tükettiğiniz anda inanılmaz bir enerji ve muhteşem bir mutluluk duygusu bütün benliğinizi sarıyor. Yeryüzünün 2 sihirli çekirdeğinin gizemli büyüsü itiraf edinki sizide sarıyor. Kahve çekirdeğinden elde edilen kahve ve kakao çekirdeğinden elde edilen çikolata. Kesinlikle doğanın bizlere bir armağanı.

çikolataya dair her şey
blog yazarı